מולוסקום טיפול

 

אודות הסרת מולוסקום

מולוסקום קונטגיוזום היא מחלה שכיחה בכל הגילאים, בדגש על ילדים, והנתונים מראים שבערך שניים עד שמונה אחוזים מהאוכלוסייה סובלים ממנה. המחלה היא נגיפית ומתבטאת בבליטות על פני העור שבתוכן נוזל צמיגי ולבן. אמנם לא מדובר במחלה מסוכנת, ולמעשה ברבות הזמן היא גם חולפת מעצמה, אך היא בהחלט מהווה בעיה אסתטית ומלווה באי נוחות גדולה המתבטאת בגירודים מציקים. לכן חשוב לדעת כי ישנו עבור מולוסקום טיפול אפקטיבי כפי שמוצע במכון שער לבריאות האישה והגבר, כאשר אחת האפשרויות היא הסרת מולוסקום.

 

כיצד מסירים מולוסקום?

טיפול במולוסקום עשוי לכלול מספר התערבויות, המתחילות בתכשירים שונים שמורחים באופן מקומי, וממשיכות אל הסרות כירורגיות וכימיות, לרבות באמצעות לייזר. כך לדוגמא, אחד הטיפולים הנפוצים של הסרת מולוסקום לאורך השנים היה קריותרפיה, שמשמעה הקפאה. זהו טיפול שבו מזליפים חנקן נוזלי בטמפרטורה נמוכה מאוד על הנגעים, ההורס וממית אותם, אולם החיסרון שלו טמון ברמות שונות של כאבים עבור המטופל/ת, אי נוחות, וצורך בכמה פגישות שגם אחריהן הבעיה לא תמיד נפתרת במלואה. לעתים נותרות צלקות.

עוד סוג של טיפול מולוסקום הוא הסרה באמצעות תכשירים כימיים מסוגים שונים, למשל חומצה רטינואית, חומצה טריכלורואצטית וקנטרידין – הגורם ליצירת שלפוחית שמסירים אחר כך ביחד עם היבלת. החסרונות של הסרות כימיות דומות למדי לאלו של הקריותרפיה, כלומר הטיפול אינו נוח או נעים לגמרי למטופל/ת, לרוב יש צורך ביותר מפגישה אחת על מנת לפתור את הבעיה, ומעבר לכך גם עלולים להיגרם נזקים לא רצויים.

מולוסקום טיפול

הסרה כירורגית ולייזר

לאור האמור לעיל, לרוב ההמלצה תהיה להסיר את המולוסקום באופן כירורגי. היתרונות הם שמדובר בהליך שאינו לוקח זמן רב ולא כואב, כולל תחת אלחוש מקומי או טשטוש בלבד, מתאים לילדים ולמבוגרים, כאשר הריפוי מגיע תוך ימים ספורים ולא נשארות צלקות. ואולם, גם לטכנולוגיית הלייזר יש כמה יתרונות משמעותיים, ולעיתים הבחירה בו תהיה הטובה ביותר. הבחירה מתבצעת בהתאם למספר פרמטרים, ובהן גילו של המטופל, ציפיותיו מהטיפול, מהי מידת החומרה של היבלות, מהו מיקומן ועד כמה הן התפשטו, ועוד. היתרונות של הסרת מולוסקום עם לייזר מושתתות על העיקרון של פגיעה בכלי דם המזינים את היבלות, דבר המובילים להרס שלהן כעבור מספר ימים בודדים. היתרונות של הלייזר, בשיטה שנקוטה במכון שער, טמונים בכך שהטיפול אינו כואב בכלל, כרוך בהחלמה יחסית מהירה, ולא נותרות אחריו כוויות או צלקות כלשהן. ויתרון נוסף הוא אפשרות לקידום ההחלמה הטבעית מהנגיף באמצעות שיפור למידת מערכת החיסון להתמודדות עימו.

 

למידע נוסף וקביעת תור

במכון שער לבריאות האישה והגבר ניתן לקבל טיפול יעיל ומדויק לנגעי המחלה באמצעות טכנולוגיית הלייזר. לפרטים נוספים בנושא ולקביעת תור, הנכם מוזמנים להתקשר לטלפון 03-6956867.

השאר תגובה

*