שאלות ותשובות בנושאי מחלות מין

אוסף שאלות ותשובות בנושאי קונדילומה ומחלות מין 17 ינואר 2010

1.
ש: לחברי שאיתו אני מקיימת יחסי מין מזה חודשיים, התגלתה קונדילומה המופיעה כיבלת על הפין.(היבלת קימת על הפין מזה 20 שנה ללא שינוי).בימים אלו הוא יעבור טיפול להסרת היבלת ולבדיקת מציאות הנגיף בגופו. אני בת 60 ומבצעת בדיקת פאפס בתדירות המומלצת ע"י רופא הנשים שלי בימים אלו הוא יעבור טיפול להסרת היבלת ולבדיקת מציאות הנגיף בגופו.
ת:אני מקווה שלפני הטיפול הוא עובר קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת הפה והעינים וןאני עוד מקווה עבורכם שהטיפול הוא בלייזר המונחה ע"י קולפוסקופ.
ש:האם מציאות היבלת ללא שינוי מזה 20 שנה מלמדת על כך שהוירוס נעלם?.
ת:לא
ש:האם ניתן להמשיך ולקיים יחסי מין(כי אם הוירוס פעיל יש להניח שכבר נידבקתי) ? עם או בלי קונדום?,.לפני טיפול ההסרה או רק אחריו?
ת:יחסי מיןאני ממליץ רק אחרי שבדיקות ה PCR של שניכם תקינות.
ש:האם עלי לבצע בדיקת פאפס ובדיקה קולופוסקופית ,בדיקת שכפול גנטי ,עכשיו או להשהות את הבדיקה עד תום תקופת הדגירה.?
ת:ממליץ לבצע כבר עתה קולפוסקופיה ו PCR אם הקולפוסקופיה תקינה.
ש: האם קים חיסון נגד הפפילומה והאם מומלץ לקחתו ולמי לפנות לשם כך?
ת:בודאי שקיים חיסון והוא מומלץ למי שבדיקת ה PCR היא תקינה כי אחרת המחלה עלולה להתפרץ.
2.
ש:ביחס לכתבה ששודרה בתוכנית "עובדה" על האישה שלא אבחנו אצלה סרטן צוואר הרחם, אני רוצה לשאול אם בדיקת PCR לגלוי נגיפי הפפילומה היתה עוזרת לאבחון מצבה מוקדם יותר, אפילו אם הפאפ תקין.
ת: אם תשובת ה PCR היתה חיובית היה מתחיל "מרדף" על מנת לגלות באיזה אבר נמצאת המחלה וסביר שכך היתה מתגלית הבעיה בצואר הרחם.
3.
ש:רציתי לשאול האם זה נורמאלי שבערך פעם ביום, אולי ביומיים ישנה טיפה קטנה של הפרשה שקופה מהפין, ממש קטנה? וכשאומרים הפרשות מהפין בהקשר של מחלות מין האם זה בתדירות גבוה יותר וכמות גדולה יותר?
ת: כל הפרשה מהפין מצביעה על בעיה.
4.
ש: קראתי שאם מורחים חומץ על היבלות הם מתבהרות
1. שאלה? אם מרחתי חומץ לא התבהרו אז זה לא קונדילומה?
2.מה זה יכול להיות?
3.יכול להיות שזה יעבור לבד עם הזמן?

ת: במקרה שלך מה שנדרש זה 1] קולפוסקופיה מקיפה לכל אברי המין, פי הטבעת , הפה והעינים וההמשך לפי תוצאותיה. ב 22% מהמקרים הקונדילומה עוברת מעצמה
5.
ש: תוך כמה זמן ניתנת תוצאה חיובית/שלילית לקונדילומה מרגע לקיחת דגימה מהרקמה?
ת: 5-7 ימים.
6.
ש: אני בת 30, לפני כארבע שנים היו לי קונדילומות שהוסרו בניתוח ומאז לא חזרו. מאז התחתנתי, עדיין ללא ילדים. לפני כחודש גילו לי תאים טרום סרטניים בדרגה של CIN3 בפאפ ובקולפוסקופיה, ולכן עברתי קוניזציה לפני כשבועיים.
השאלה שלי היא בקשר לבעלי איתו התחתנתי לפני שנתיים- מה הסיכונים לגביו כיוון שאני מניחה שהוא כבר נדבק בוירוס הפפילומה בגללי, ביחוד שהיו לי גם קונדילומות וגם CIN.
האם עליו ללכת להיבדק במשהו או לעשות משהו?

ת:גם לך וגם לבעלך אני מציע לעבור קולפוסקופיה מקיפה כולל לפי טבעת והפה ואם תקין אזי בדיקת PCR לוודא שגם הנגיפים כבר לא בגופך ואח"כ לדון לגבי חיסון. יש על מה לדבר. מאחל לך בריאות.
7.
ש: אני קצת בלחץ, אתמול גיליתי קצת שמאלה ומעל פתח הנרתיק, על השפתיים הפנימיות, מין קרום לבן קשה, דק, מעט בולט באורך של ס"מ בערך, אני די לחוצה, מה זה יכול להיות? אני בת 36, ולא קיימתי לאחרונה יחסי מין
ת: זה יתכן מולוסקום, סתם בליטת עור או קונדילומה. צריך לבדוק.
8.
ש: יש לי הפרשות מרובות, כאבים ביחסי מין כאבים אלו מתגברים מאוד לאחר חדירה ולאחרונה צריבה במקום. רופא הנשים אמר לי שזה בגלל חיידקים במעיים ונתן לי טיפול אנטיביוטי אך זה לא עזר, טען שההפרשות תמיד יהיו שם. אני מרגישה שהטיפול לא עזר לי ההפרשות מתגברות, הוסת שלי לא סדירה. דבר זה משפיע רבות על אורח חיי מה עליי לעשות, לפנות. שמעתי פעם על פטריית הקנדידה האם זה מה שיכול להיות לי?
ת: יש לברר מה סיבת ההפרשות: סיבות אפשריות: גרדנרלה, טריכומונס, דלקת צואר, פטרת הנרתיק ומצב נורמלי. אפשר הכל לאבחן בביקור אחד ולקבל טיפול יעיל.
9.
ש: ילדתי לפני שלושה וחצי חוד' ולפני כחודשיים שמתי את המירנה,מאז יש לי הפרשות ורייח לא נעים,משהו שלא היה לפני כן מה צריכה לעשות?
ת: לעבור בהקדם בדיקה ולקבל טיפול בהתאם לרוב זה או טפיל או חיידקים ולשניהם יש טיפול יעיל.
ש: יש לי הפרשות מרובות, כאבים ביחסי מין כאבים אלו מתגברים מאוד לאחר חדירה ולאחרונה צריבה במקום. רופא הנשים אמר לי שזה בגלל חיידקים במעיים ונתן לי טיפול אנטיביוטי אך זה לא עזר, טען שההפרשות תמיד יהיו שם. אני מרגישה שהטיפול לא עזר לי ההפרשות מתגברות, הוסת שלי לא סדירה. דבר זה משפיע רבות על אורח חיי מה עליי לעשות, לפנות.. שמעתי פעם על פטריית הקנדידה האם זה מה שיכול להיות לי?
ת: יש לברר מה סיבת ההפרשות: סיבות אפשריות: גרדנרלה, טריכומונס, דלקת צואר, פטרת הנרתיק ומצב נורמלי. אפשר הכל לאבחן בביקור אחד ולקבל טיפול יעיל.
10.
ש: שלום רב, רציתי לדעת תוך כמה זמן מרגע של מגע מיני, לא מוגן, אפשר לגלות בבדיקת ה-PAP נגיעות בוירוס הפפילומה.
ת: בדיקת פאפ אינה מיועדת ולכן אינה מזהה נגיעות בוירוס הפפילומה. למטרה זאת עושים בדיקת PCR לנגיפי HPV הגורמים למחלת הקונדילומה ולמצבים סרטניים וטרום סרטניים בפה, בפי הטבעת ובאברי המין בגברים ובנשים.
11.
ש: לפני כמה חודשים יצאו לי יבלות ויראליות במפשעה ובמקום הערווה והשפתיים – חיצוני.
הן עברו כולן לאחר שהפכו למוגלתיות. לא התרגשתי מזה כיוון שלפני שנה היו לשני ילדיי יבלות והכרתי את התהליך. זה עבר ללא טיפול.
עכשיו נפל לי האסימון והבנתי שזה יכול להיות מסוכן- נלחצתי מאוד וקבעתי בדיקת פאפ למחר. שאלתי היא-
האם היבלות החיצוניות מלמדות שהיו גם בפנים הנרתיק?
ואם כן- האם סיכוי גדול שהן סרטניות?

ת: רק לאחר בדיקה קולפוסקופית של כל האברים ניתן לומר האם יש יבלות גם באיברים אלו.
12.
ש: קיימתי (קיבלתי) מין אוראלי ללא הגנה מבחורה מזדמנת. לאחר מכן היתה חדירה עם קונדום. האם יתכן ש- 5 שעות לאחר המגע זיהיתי כמעין פטריה באיזור פי הטבעת?? (יתכן וזו סתם "פלולה" שהייתה שם תמיד).
מאז אותו אירוע (48 שעות) אני בחרדה, לא ישן. וחש לא טוב (סימפטומים של התקררות). הכי מטריד שאיבר המין שלי רדום לגמרי במהלך היום (לא קרה לי מעולם) האם יש קשר למחלה כלשהי?האם בגלל החרדה? אין לי בשלב זה פצעים אחרים ו/או צריבה במתן שתן.
ת: את הפלולה יש לבדוק. מחלת מין אינה גורמת להרדמות האיבר.
13.
ש: בעלי נדבק בכלמידיה. רציתי לדעת מהן דרכי ההדבקה במחלה זו. אם אין לי ספק שלא מדובר בבגידה, האם קיימות דרכי העברה נוספות פרט ליחסי מין? האם ניתן להידבק לאחר שימוש בשירותים של אדם נגוע או בשימוש בכלים/שתיה מכוסות וכיוב'
כיצד תיתכן הדבקה שלא באמצעות יחסי מין, אם בכלל?!
אנא תשובתך המהירה

ת: ההדבקות במגע מיני.
14.
ש: אני בת 17 ומקיימת יחסי מין עם חבר שלי כבר שבוע וללא קונדום. הוא גומר בחוץ….. כן אני יודעת שזה לא בסדר זה לא יקרה יותר.
אבל מה שכן אני ממש מודאגת כי ב3 ימים האחרונים יש לי גירודים נוראיייםם באיזור הנרתיק, ולהפתעתי היום גיליתי שגם יש לי הפרשות נורא מוזרות ודביקות כאלה (משהו נורא דומה לשפיך..)
וכשהכנסתי אצבע לאיזור הנרתיק לראות אם זה בא משם הצלחתי להוציא כמויות של הפרשות שכאלו (אני לא יודעת אם זה באמת הפרשות אבל כך אני אקרא לזה כי אין לי מושג מזה באמת)
בקיצור אני נורא מודאגת, מזה ההפרשות האלו ולמה הגירודים???
ת: על מנת לעזור לך יש לעבור בדיקה.
15.
ש: האם אפשר להתרפא מקונדילומה?
ת: בגישה נכונה ובטיפול נכון אפשר להתרפא מקונדילומה ולהגיע למצב של PCR שלילי ואז לקחת חיסון. אין טעם בחיסון אם PCR הוא חיובי ויש בזה אפילו סכנה של לעורר את המחלה.
16.
ש: אני רוצה לקיים יחסי מין מלאים עם בן זוגי, העניין הוא שהוא היה מאוד מאוד פעיל מינית ואני רוצה לשלול אפשרות של מחלות מין. על איזה בדיקות אני צריכה להתעקש? בנוסף, נאמר לי שאי אפשר לבדוק פפילומה אצל גברים, האם יש בכל זאת דרך להיות בטוחה?
ת: ניתן לבדוק 18 מחלות כולל פפילומה אצל גברים וכולל כלמידיה ועגבת וזיבה וטריכומונס והפטיטיס ועוד ועוד
17.
ש: אני קצת בלחץ, אתמול גיליתי קצת שמאלה ומעל פתח הנרתיק, על השפתיים הפנימיות, מין קרום לבן קשה, דק, מעט בולט באורך של ס"מ בערך, אני די לחוצה, מה זה יכול להיות?
תודה
ת: החל מסתם וגמור בקונדילומה. צריך לבדוק.
18.
ש: כבר בערך יומיים שאני מרגיש חוסר נוחות באיבר המין וזה מתבטא בעוקצנות /צריבה במשך כל היום
בנוסף במשך כל היום כל פעם יש לי כמה טיפות של חומר בצבע צהוב בהיר שמופרש מהפין וגור לי לאי נוחות ולחוסר הגיינה.
הכאב והעוקצנות מורגשים בחלק התחתון של החור פין ולא בחלק העליון שלו..
אני לא חושב שזאת מחלת מין כי פעם אחרונה שקיימתי יחסי מין הייתה עם קונדום וגם זה היה לפני שבוע בערך…

ת: יתכן שזה מחלת מין כמו מיקופלסמה, זיבה, כלמידיה ועוד. ישנה בדיקה אחת לזהוי כל המחלות האלו.
19.
ש: קיימתי יחסי מין עם בחורה שהיה לה מן פצע בפה . שנראה כמו חצקון.
השאלות. שלי היא במידה וזהו הרפס . 1 האם זה יכול לעבור לי לאיבר המין מאחר והיא בצעה בי מין אוראלי . ו2. כמה זמן אחרי ביצוע יחסי המין אפשר ללכת להבדק כדי לשלול בוודאות הדבקות במחלה.
האם מספיק יום אחרי . או שצריך לחכות מעט זמן..
בתודה מראש .

ת: ניתן לבצע בדיקת PCR עשרים וארבע שעות לאחר המגע.
20.
ש: אז ככה, כשהייתי קטנה הייתה לי דלקת בדרכי השתן וכתוצאה מכך (ככה אמא אומרת) השפה הימנית חיצונית שלי בנרתיק נפוחה יותר מהשנייה וגם הצבע שלה יותר כהה, זה נורא מביך ולא נעים כאשר אני מקיימת יחסי מין ואני מפחדת שהגבר שאיתי ירתע.
יש איזשהו ניתוח או טיפול כדי להוריד את הנפיחות מהשפה או משהו בסגנון ?

ת: אני מבצע ניתוחים כאלו אך לא נראה לי שיש קשר בין דלקת השתן לצבע ולגודל השפה.
21.
ש: 1. הבנתי שניתן לבצע בדיקה קולפוסקופית ולבסוף אבחון בבדיקת שכפול גנטי. הייתי שמחה לקבל עוד מידע על בדיקות אלה, מידת יעילותן ודיוקן ואיך בדיוק הן מתבצעות
ת: התשובה ארוכה מאד ולכן אנא קראי באתר או שתקבלי הסבר בטלפון 6956867
ש:2. האם החיסון (גראדסיל) יעיל גם במידה שאני כבר נושאת את הנגיף?
ת:לא ולא
 ש:3. האם מה שבן זוגי אמר לי נכון? (שהנגיף אינו מדבק כשאין סימנים ליבלות או סימנים מועטים בלבד?)
,:לא נכון
ש:4. הבנתי שהרבה מאוד אנשים שנושאים את המחלה אינם יודעים שהיא קיימת בגופם. איך ניתן לבדוק האם אני נושאת את הנגיף, במידה ואין ראיות פיזיות לכך?
ת:קולפוסקופיה ובדיקת PCR
22.
ש: בימים האחרונים יש לי צריבה באיזור איבר המין והפרשה צהבהבה מאיבר המין.
יש לי חברה, והיא ירדה לי, אך לא שכבנו.
עשיתי בדיקת שתן שנמצאה תקינה, והביקור אצל האורולוג לא סיפר לי יותר מדי…
הוא לקח תרבית מפתח השופכה, ובינתיים נתן לי מרשם ל"דוקסילין"
מה לדעתכם יכולה להיות הבעיה?

ת: תיתכן מחלת מין כמו כלמידיה זיבה ועוד. הטיפול אינו מספיק וגם הבחורה תריכה לקבל טיפול. מוכן לעזור.
23.
ש: עברתי טיפול להסרת פפילומה בלייזר מספר פעמים , הרופא הקפיד לצרוב את כולן, אך הבעיה חזרה כל פעם מחדש. אני מרגיש יאוש שאף פעם לא אפטר מבעיה זו, ואף אולי שהטיפול מיותר לא יעיל ומכאיב ומשאיר צלקות ללא צורך…. מה עושים ?
ת: נוקטים בגישה שמבטיחה רפוי מלא: קולפוסקופיה מקיפה לכל האברים, לייזר מדויק ובדיקת PCR בסיום. זה הנסיון שלי.
24.
ש: יש לי בן זוג חדש וקבוע.
עדיין לא קיימנו יחסי מין מלאים,רק אוראלים.
בדיקת איידס הוא ביצע. מה לגבי מחלות מין?
האם יש בדיקה אחת לרוב המחלות\לכל המחלות?
האם יש מחלת מין ספציפית שעליו לעשות לפני שנקיים יחסי מין מלאים?
בנוסף, יש לו תכיפות במתן שתן (האמת שזה קורה בעיקר אחרי שהוא שותה אלכוהול), האם זה יכול להעיד על מחלה כלשהי?

ת: יש בדיקות ל 18 מחלות מין הכוללות HIV , הפטיטיס, קונדילומה , זיבה ועוד ועוד וניתן לראות את הרשימה באתר שלי. את התכיפות ניתן לבדוק בבדיקת שתן.
25.
ש: לפני כחודש חברי הבחין בפצעים על איבר מינו ובבטן התחתונה. הוא ביקר אצל רופא עור והרופא איבחן את הפצעים כ: molluscum contagiosum
הרופא שרף את הפצעים ע"י חנקן וטען שהם יעלמו.
עבור שלושה ימים והפצעים לא עברו ואף נוצרו מעין כוויות (הרופא המליץ על משחה מסויימת אם הדבר קורה…).
שאלתי היא – האם יכול להיות שגם אני נדבקתי במחלה זו?? האם גם לאחר ששרפו את הפצעים לחבר אני יכולה להידבק?
ת: כן, יש מצב שנדבקת.
26.
ש: האם שימוש בטיפול מונע להרפס 2 – מפחית את סיכויי ההדבקה של בן זוג פוטנציאלי בהרפס אם הוא לא נשא וחולה?(כמובן עם שימוש בקונדום. שנית, אציקלו וי 400 – רופאת העור שלי אמרה לי לקחת כדור אחד ביום אולם בכל המידע באינטרנט ועל גבי הוראות השימוש כתוב 2 ביום.
ת:טיפול מונע אינו מונע הדבקה.
ש: והאם ידוע על תופעות לוואי מיוחדות של הכדור ?

ת:יש לקרוא בעלון התרופה.
ש:בנוסף האם מותר ליטול כדור זה עם אני משתמשת בטיפול מונע לאסטמה?
ת:כן.
27.
ש:לפני כשנה אובחן אצלי חיידק אוראופלסמה שטופל בדוקסילין.
לאחר מספר חודשים הרגשתי תופעות דומות כגון: רגישות באיבר המין,
התכווצות איבר המין, רגישות באשכים, פגיעה בתפקוד המיני במתבטא
בזקפה לקויה ובירידה חדה בהנאה מאורגזמה.
עשיתי בדיקת תרבית שתן וזרע אשר יצאו תקינות ובדיקת STD בבי"ח כרמל
אשר יצאה תקינה גם כן.
ת: יש לבדוק 2 זנים של אוראופלסמה, 2 של מיקופלסמה , כלמידיה ועוד.
28.
ש: שלום.אני בן26 נוצר לי על איבר המין מתחת לעטרה מן פצע קטן .כלפני שנתיים זה קרה וקיבלתי משחה נגד פטרייות .אבל לפני שנה זה חזר שוב וקיבלתי מהרופא אותו משחה גם עבר.הבעייה שהשנה חזר והרופא הציע לי משחה של (פוליקוטן) תכשיר רחב טווח לטיפול בדלקות עור .
השאלה האם זו מחלה שחוזרת כל שנה?האם נדבקתי במחלת מין? האם זה סימן לאיידס?
לאחרונה ששקיימתי יחסי מין זה היה לפני 5 שנים..(אני מתחתן בעוד 7 חודשים האם זה מפריע ומסוכן???
ת: רוב הסיכויים שזה הרפס סימפלקס 2 של איבר המין ישנם עוד כמה סוגי הרפסים אבל הנפוץ הוא הרפס סימפלקס שכשהוא מתפרץ הוא בא עם המון שלפוחיות וכיבים מסביב לעטרה
גם לי זה קרה ועוד היתי עם קונדום מה לעשות הוירוס הזה מדבק גם עם אמצעי מניעה
אין מה לעשות חברים גשו לרופא עור ומין הוא יתן לכם מירשם למשחות וכדורים ורשימה ארוכה של בדיקות דם למחלות מין

29.
ש: אצל בן זוגי התגלה מולוסקום וזה עבר הוצאתם, וטיפול משחתי ואנטיביוטי. הייתי לפני אבחון חברי אצל גניקולוג שבדק כי הכל כשורה. שאלתי היא האם אוכל לקבל את זריקת הקנדילומה? או שאחכה עד שחברי יחלים? כמובן שאנו משתמשים באמצעי מניעה אך לפי דברי הרופא מחלה זו מדבקת מאוד ועוברת גם דרך מצעים.
האם ישנם תופעות לוואי לזריקה נגד הקנדילומה?
ת: אין קשר בין קונדילומה למולוסקום.
30.
ש: יש לי צריבה חזקה וגרד נוראי בנרתיק ממש כאבים חזקים ללא קשר לקיום יחסי מין או שתן
יש לציין שאני בהריון חודש שביעי
יכולות להיות הפוגות של כמה שעות ואז זה חוזר ממש קשה לשבת
מלווה בהפרשה לבנה צהובה בכמויות אדירות
מה זה?
ת: אולי דלקת צוואר? צריך בדיקה.
31.
ש: היי, לבעלי יש קונדולימה מזה 3 שנים והוא בטיפול מתמיד, אל הנגיף עדיין לא עבר.
אני קיבלתי חיסון נגד סרטן צוואר הרחם, ורק לאחר שקיבלתי את החיסון התחלנו לקיים יחסי מין לא מוגנים.
אם אנחנו רוצים להיכנס להריון- האם יש בעיה אם הוא עדיין נושא את הנגיף?
ת: בבדיקת PCR ניתן לדעת אם נושא עוד את המחלה.
32.
ש: אני בחורה בת27 ובזוגיות מספר שנים,בתחילת הקשר גילינו שלבן זוגי יש hpv
אך שאני הלכתי לרופא הנשים שלי הוא טען שאינו רואה שם דבר.
עכשיו בן זוגי בטיפולים אך הפרופסור טען שאני חייבת להיבדק ולטפל בו זמנית במחלה.
-לפני ימי המחזור יוצא לי מין פצע סביב איזור פי הטבעת,האם זה קשור?
-למי עליי ליפנות?
והאם שלושת החיסונים שעשיתי נגד צוואר הרחם מנעו את המחלה?
בבקשה שמישהו יעזור לי,אני רוצה להיכנס להריון ולא יודעת האם זה מסוכן.
ת: את צריכה לעבור קולפוסקופיה לכל אברי המין, פי הטבעת וסביבותם הפה והעינים ואם תקינה אזי בדיקת PCR לכל הזנים. אם זה תקין אפשרי לקחת חיסון ואין בעיה בהריון בתנאי שגם אצל בו הזוג שתי בדיקות אלו תקינות
33.
ש: לפני כשנתיים וחצי בערך קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם בחורה
כעבור חצי שנה החלה בת זוגתי הקבועה (מזה שנתיים ללא עבר מיני) להרגיש כאבים ונפיחות באיבר המין
היא פנתה לשר"פ עור בהדסה ושם נאמר לה כי מדובר בקונדילומה, חברתי סבלה מאוד והמצב שלה החמיר והתפשט עד כדי ניתוח!
אני כמובן פניתי לטיפול רפואי אך הפצעים(שנראים כגושי שומן קטנים, לעיתים עם מוגלה) נעלמים וחוזרים לי כבר למעלה משנה וחצי עשיתי צריבות חנקן רבות אך זהו כנראה טיפול לא מתאים הייתי אצל שלושה רופאי עור והאחרון המליץ על טיפול בקונדילוקס.
הטיפול עזר תחילה אך שוב הבעיה חזרה אני לא מקיים יחסי מין ללא קונדום אך אני מתוסכל מאוד מהמצב הנוכחי
נ.ב הרופא המליץ על טיפול במחט חשמלית האם זה טיפול טוב? האם יש סיכון או כאבים עזים?
ת: הדרך הנכונה והיעילה לסילוק המחלה היא – קולפוסקופיה לכל האברים, לייזר ו PCR בסיום. תוכל לקרוא בהרחבה בכתבות שלי. הקונדילומה אינה נצחית בגישה נכונה.
34.
ש: מתי שאני משתין אז שורף לי בקצה של הפין
וגם אני מרגיש כאילו שיש לי עוד פיפי אבל אין כלום .ממה זה קורה?
ת: יתכן בשל מחלת מין כמו כלמידיה, זיבה ועוד. ישנה בדיקה פשוטה לאבחון.
35.
ש: זה שבוע שאני סובל מצריבה בעת מתן שתן ובעת שפיכה מינית. (משום כך אני מנסה להמעיט במגע מיני) (הצריבה היא סנטימטר מקצה הפין. בתוכו.)
קראתי שדלקת בדרכי המין (האם זה אותו הדבר כמו דלקת השופכה\אורטריטיס?) יכולה להיות זיבתית וגם עם הפרשה או בלי הפרשה וגם עם מגוון רחב של גורמים אפשריים.
בסיכום ביקור אצל רופא עור ומין (ביקור חטוף שנמשך בדיוק שתי דקות ממש לפני סגירת המרפאה)
הרופא ציין כך:
"בהעדר הפרשה אין עדות לאורטריטיס. מומלץ : בדיקת שתן כללית"
האם אין כאן רשלנות רפואית מסוימת? הרי אורטריטיס לא מחייב הפרשה או אפילו תסמין חיצוני.
בנוסף האם בדיקה למחלת מין לא מחייבת בדיקת שתן נרחבת יותר או בדיקת זרע בנוסף?
ת:מומלץ תרבית שתן ובדיקת PCR ל 14 מחלות מין כולל זיבה.
36.
ש: מדוע לאחר קיום יחסי מין אנאלים התנפח איזור פי הטבעת בצורת שקד? האם הדבר מסוכן ומה אפשר לעשות בנידון מאחר וממש קשה לי לבצע פעולה הכוללת תנועה?   תודה
ת: כי המקום לא תוכנן מבחינה אנטומית לשפשופים שכאלו. נסה אמבטיות ישיבה בסבון.
37.
ש: בבדיקות מפתח השופכה נמצא אצלי החיידק Ps. STUTZERI
מלבד חיידק זה הכל תקין, ובדיקת השתן סטרילית. חוויתי צריבה בעת מתן שתן, ובנוסף הפרשות קלות מפתח השופכה. האם להמשיך את השימוש בדוקסילין 100? ומהו החיידק הזה?

ת: מדובר בחיידק נדיר שמגיב למעט סוגי אנטיביוטיקה וביניהם לדקוסילין שאתה מקבל ולכן המשך בו עד סוף התוכנית הטיפולית.
38.
ש:שלום, השאלה שלי היא כזאת, אם היה לי התקף אחד של הרפס גניטלי, האם זה אומר שמהיום כל פעם כשאני מקיימת יחסי מין או יחסי מין אוראליים (כשאין לי את ההתפרצות) אני יכולה להדביק את בן זוגי? תודה מראש!
ת: כן
39.
ש: שלום, קיבלתי תשובה חיובית בבדיקת דם שאני נשאית של כלמידיה מסוג טרכומה. קיבלתי טיפול אנטיביוטי במשך שבועיים ואני רוצה לדעת אם המחלה הזו חולפת או שהיא רק מורדמת ועלולה לחזור? וגם תוך כמה זמן המחלה הזו עלולה לגרום לנזקים בגוף ומהם?
ת: המחלה חולפת אך הבדיקה הנכונה לדעת אם המחלה עברה היא לא בבדיקת דם אלא בבדיקת הפרשה נרתיקית/צוארית ושתן. ניתן לקרוא על כלמידיה באתר שלי.
40.
ש: אני רוצה לקיים יחסי מין מלאים עם בן זוגי, העניין הוא שהוא היה מאוד מאוד פעיל מינית ואני רוצה לשלול אפשרות של מחלות מין. על איזה בדיקות אני צריכה להתעקש? בנוסף, נאמר לי שאי אפשר לבדוק פפילומה אצל גברים, האם יש בכל זאת דרך להיות בטוחה?
ת: ניתן לבדוק 18 מחלות כולל פפילומה אצל גברים וכולל כלמידיה ועגבת וזיבה וטריכומונס והפטיטיס ועוד ועוד
41.
ש: שלום רב , זה שבוע שאני סובל מצריבה בעת מתן שתן ובעת שפיכה מינית. (משום כך אני מנסה להמעיט במגע מיני) (הצריבה היא סנטימטר מקצה הפין. בתוכו.)
קראתי שדלקת בדרכי המין (האם זה אותו הדבר כמו דלקת השופכה\אורטריטיס?) יכולה להיות זיבתית וגם עם הפרשה או בלי הפרשה וגם עם מגוון רחב של גורמים אפשריים.
בסיכום ביקור אצל רופא עור ומין (ביקור חטוף שנמשך בדיוק שתי דקות ממש לפני סגירת המרפאה)   הרופא ציין כך:  "בהעדר הפרשה אין עדות לאורטריטיס. מומלץ : בדיקת שתן כללית"
האם אין כאן רשלנות רפואית מסוימת? הרי אורטריטיס לא מחייב הפרשה או אפילו תסמין חיצוני.
בנוסף האם בדיקה למחלת מין לא מחייבת בדיקת שתן נרחבת יותר או בדיקת זרע בנוסף?
תודה רבה על הזמן וההתייחסות.
ת: מומלץ תרבית שתן ובדיקת PCR ל 14 מחלות מין כולל זיבה.
42.
ש: אני וחברתי קיבלנו היום טיפול משולב חד פעמי נגד קלמידיה וגונוראה. האם ניתן לקיים יחסי מין בשבוע הקרוב? כמובן שעם קונדום. תודה
ת: אני מציע יחסי מין רק אחרי בדיקה לוודא שנרפאתם.
43.
ש: שלום דר' הופיעה נפיחות בפין מתחת לכובע של הפין ללא כאב אבל אדום טיפה מה עלי לעשות תודה מראש
ת: להיבדק ורצוי באמצעות קולפוסקופ.
44.
ש: שלום. לחבר שלי הופיע פצעיון על פין והוא התלונן שלפני כשבוע היה לו לו מוגלה , הוא שם משחה וזה עבר לו מהר מאוד, לפני כמה ימים הופיע פצעון, לפי הבנתי זה כבר לא תטריה פשוטה לא מחלת מין, אני כבר לא מדברת על זה שהוא מאשים אותי שאני הבאתי לו את זה, כאשר היה מדובר בפטריה עוד אמרתי לו שאפשרי שזה ממני, למרות שאני לא מרגישה שיש לי, אבל מחלה באמת שלא מרגישה כלום, למרות שיודעת שלאישה בדרך כלל אין שום סימפטומים, מה עושים, האם זה באמת מחלה או שיכול להיות תופעות של פטריה?   תודה על תשובתך
ת: יתכנו מולוסקום, אבצס, פוליקוליטיס, הרפס ועוד. ניתן לאבחן במדויק אחרי בדיקה.
45.
ש:רציתי לדעת האם בדיקת PCR שאתה מבצע במכון שער לגילוי HPV מתבצעת על שתן או שמתבצעת באמצעות מברשת ?
ת:גם וגם
ש:האם יש הבדל אם אני עושה את הבדיקה ל-HPV או לכל 14 מחלות המין ? (מבחינת התוצאה לגבי HPV)
ת:כמובן
ש:ומדוע צריך לעשות גם בדיקת קולפוסקופיה?
ת:לראות אם ישנם נגעים
ש:אני חרד מזה מס' חודשים ולא יודע מה לעשות 🙁 אני לא מבין איזו בדיקה עליי לעבור בשביל להיות שקט לגבי מחלות מין, ובעיקר HPV שמטרידה אותי רבות.
ת: PCRלנגיפי HPV, קולפוסקופיה וPCR ל 14 מחלות מין ואולי גם תרבית
כל הזכויות שמורות © לד"ר שרגא וקסלר ול-"שער" – מכון לבריאות האישה.
אין להעתיק, לשכפל, לצלם, להקליט, לתרגם, לאחסן במאגר מידע או להפיץ את המידע
באתר זה או קטעים ממנו בשום צורה ובשום אמצעי,
אלקטרוני, אופטי או מכני (לרבות צילום והקלטה) ללא אישור של מפעיל האתר.
לבקשת אישור 052.2453662 shraga@genicolog.net
http://a3101-tmp.s48.upress.link
מכון "שער" 03.6956867 ימים א'-ה' משעה 09:00
מכון לטיפול בלייזר בקונדילומה ובמחלות מין לנשים ולגברים
ניתוחים פלסטים גינקולוגיים ואנדוסקופיים
וורדפרס ‹שגיאה

אירעה שגיאה קריטית באתר שלך.

מידע נוסף על ניפוי תקלות בוורדפרס.