מחלות מין ודלקות

חומרי סיכה מסוימים ליחסי מין קשורים בסיכון מוגבר להתפתחות מחלות מין
תאריך: 03/06/2010
בכינוס ה-International Microbicides Conference השנתי, שנערך במאי 2010 בפיצבורג שבפנסילבניה הוצגו שני מחקרים שהוכיחו שחומרי סיכה מסוימים, שיפורטו כאן בהמשך, שמשתמשים בהם ליחסי מין עלולים לגרום לנזק לרקמות הנרתיק [VAGINA] ופי הטבעת [ANUS] ולכן להגדיל את הסכוי להדבק במספר מחלות מין (Sexually Transmitted Infections, STI's) כמו כלמידיה [ CHLAMYDIA] וזיבה [GONORRHEA].

במחקר הראשון נבדקו שישה חומרי סיכה הנמכרים ללא מרשם [ OTC]  ונמצא שחמרי סיכה המבוססים על ג'ל כמו התכשירים:  Astroglide, Elbow Grease, ID Glide ו-K-Y Jelly גרמו לנזק לכסוי החיצוני [אפיתל] של הנרתיק ושל פי הטבעת. אפיתל זה הוא המגן למעשה בפני חדירת מזהמים.
תכשיר אחר שאינו מכיל מלחים ומבוסס על סיליקון, [WET PLATINUM ] לא גרם לנזק. .
 
במחקר השני שנעשה באוניברסיטת קליפורניה נבדקו 879 גברים ונשים. 229 גברים מהם ספרו שמקיימים יחסי מין אנליים סבילים ( Receptive anal intercourse, RAI) ו-192 נשים מהן ספרו שמקיימות יחסי מין אנליים.
76% מהנבדקים ספרו שמשתמשים במוצרים המבוססים על מים, 28% השתמשו במוצרי סיכה המבוססים על סיליקון ו-17% השתמשו במוצרי סיכה המבוססים על שמן (Crisco).
 
מחלות מין המועברות במגע מיני אנלי נמצאו אצל 25 מתוך 302 נבדקים[9%].
אצל אלו שדווחו על שימוש בחמרי סיכה בעת היחסים האנאליים שכיחות כלמידיה וזיבה היתה פי שתיים לעומת אלו שלא השתמשו בהם – 68% לעומת 32%.
 
לסיכום: יחסי מין אנאליים, ללא קונדום או ללא חומרי סיכה, עלולים לגרום לנזק לרקמות הריריות העדינות שבפי הטבעת ולכן עדיף כבר להשתמש בחמרי סיכה ורצוי שיהיו על בסיס סיליקון [SILICONE].
מסקננות אלו תקפות גם לגבי יחסי מין נרתיקיים.
 

כל הזכויות שמורות © לד"ר שרגא וקסלר ול-"שער" – מכון לבריאות האישה.
אין להעתיק, לשכפל, לצלם, להקליט, לתרגם, לאחסן במאגר מידע או להפיץ את המידע

באתר זה או קטעים ממנו בשום צורה ובשום אמצעי,

אלקטרוני, אופטי או מכני (לרבות צילום והקלטה) ללא אישור של מפעיל האתר.
לבקשת אישור 052.2453662 shraga@genicolog.net
http://a3101-tmp.s48.upress.link
מכון "שער" 03.6956867 ימים א'-ה' משעה 09:00
מכון לטיפול בלייזר בקונדילומה ובמחלות מין לנשים ולגברים
ניתוחים פלסטים גינקולוגיים ואנדוסקופיים