כל הפתרונות לגיל המעבר

טיפול הורמונלי חד שנתי בגיל המעבר
מאת:ד"ר נ. צוקר
הקץ לסבל הנקרא "גיל מעבר" ניתן לעבור אותו בקלות בטיפול של פעם בשנה-פשוט קל ונוח.

מרפאתי מציעה טיפול חדשני לראשונה בארצנו, לנשים בגיל המעבר, באמצעות שתל תת-עורי כטיפול של פעם בשנה לנשים ללא רחם, ולטיפול משולב חד שנתי לנשים עם רחם.
טיפול הורמונלי חליפי באמצעות שתל תת-עורי
יתרונותיו הרבים של הטיפול ההורמונאלי החליפי בגיל המעבר ידועות מזה שנים. הטיפול ניתן לנשים בגיל המעבר כתחליף להפרשה ההורמונאלית הטבעית שפסקה.
בעיקרו כולל הטיפול מתן אסטרוגן ופרוגסטרון לאישה עם רחם ואסטרוגן בלבד לאישה לאחר כריתת רחם.
הטיפול ניתן למניעה וטיפול בתופעות גיל המעבר (שהן רבות), בנוסף למניעת דילול עצם, מניעה ראשונית של מחלות לב, ירידה בשכיחות סרטן המעי הגס, דחית מחלת האלצהיימר, השפעה מטיבה על העור, העלאת מצב הרוח ובסופו של דבר לשיפור ניכר באיכות החיים של האישה.
דרכי הטיפול בגיל המעבר הם רבות ומגוונות.
מתן ההורמונים הינו באמצעות טבליות, מדבקות על העור, גל עורי וכן שתל תת עורי שעדין לא נכנס לשימוש בארץ.
הטיפול בשתל תת עורי הינו טיפול ידוע כבר מתחילת שנות ה-80 ונפוץ מאוד בעולם המערבי בכלל, ובארצות האנגלוסקסיות בפרט. (בריטניה,אוסטרליה,ניו-זילנד,דרום אפריקה,ארצות סקנדינביה ועוד)
היתרון היחיד של השתל – שהינו טיפול חד שנתי לנשים בגיל המעבר ולא נטילה יום יומית או פעמים בשבוע דבר שמגביר את ההיענות (compliance) והנוחות בשימוש בו, בנוסף לשמירה על הרמה ההורמונלית הקבועה והטבעית שהגוף זקוק בגיל הזה.
יש לציין שעד 50% מהנשים בגיל המעבר מפסיקות את הטיפול ההורמונלי החליפי בשלב מסוים בחייהם עקב הסרבול וחוסר הנוחות בנטילה היום יומית של התכשירים הללו.
קהל היעד שיהנה מאוד מטיפול זה הינם בראש ובראשונה נשים שעברו כריתת רחם אך ניתן לשלבו בנשים עם רחם כטיפול משולב עם פרוגסטרון דרך הפה או החדרת התקן מירנה ברחם.
קהל יעד נוסף הינם– קהילת הטרנס-סקסואל או הטרנס-גנדר, המעונינים לשנות מינם וזקוקים לטיפול אסטרוגני או טסטוסטרון ארוך טווח-במקום ליטול טיפול יום יומי הם יכולים להנות מטיפול חד פעמי לכל השנה.
לשתל-ההורמונאלי כמו לכל התכשירים ההורמונלים האחרים , עלולים להיות לעיתים נדירות תופעות לוואי (מופיעים בכל עלון מצורף לתרופה) והטיפול בהם הנו בהתאם לתופעה , ללא אפשרות להרחיק את השתל לאחר החדרה.
במסגרת השתלמותי בחו"ל בשנות ה -90 ,צברתי ניסיון רב בשטח הטיפול בשתלים לגיל המעבר והחלטתי להביאו ולהציעו לנשים בארץ,הסובלות מהתופעות הנ"ל.
אין ספק שטיפול פעם בשנה בתופעות גיל המעבר הנו טיפול קל, נוח, ובטוח כאשר נעשה בצורה נכונה ולאחר בדיקת התאמה אצל רופא מומחה ומנוסה בתחום.
מרפאתי תציע את המגוון הרחב של הפתרונות הטיפולים לתופעות "גיל המעבר" כולל השימוש בשתל הורמונאלי כטיפול חד פעמי לכל השנה. מידע נוסף באתרים הבאים:
כל הזכויות שמורות לד"ר נפתלי צוקר
כל הזכויות שמורות © לד"ר שרגא וקסלר ול-"שער" – מכון לבריאות האישה.
אין להעתיק, לשכפל, לצלם, להקליט, לתרגם, לאחסן במאגר מידע או להפיץ את המידע
באתר זה או קטעים ממנו בשום צורה ובשום אמצעי,
אלקטרוני, אופטי או מכני (לרבות צילום והקלטה) ללא אישור של מפעיל האתר.
לבקשת אישור 052.2453662 shraga@genicolog.net
http://a3101-tmp.s48.upress.link
מכון "שער" 03.6956867 ימים א'-ה' משעה 09:00
מכון לטיפול בלייזר בקונדילומה ובמחלות מין לנשים ולגברים
ניתוחים פלסטים גינקולוגיים ואנדוסקופיים