יבלות מולוסקום

 

למה חשוב לאבחן יבלות ויראליות מולוסקום

יבלות ויראליות מולוסקום יכולות להופיע הן אצל ילדים, הן בבני נוער והן במבוגרים, נשים וגברים כאחד. יחד עם זאת, מדובר במחלה יותר נפוצה אצל ילדים, שנראית כיבלות בהירות וקטנות באזורי גוף שונים. כדי לדעת האם אלו באמת יבלות מולוסקום, הצעד הראשון הוא לגשת לאבחון אצל רופא המשפחה, רופא הילדים או רופא עור, אשר יבצע מספר בדיקות יחסית פשוטות ולאור הממצאים יוכל להפנות אתכם לטיפול הולם.

 

חשיבותו של האבחון

למולוסקום יש שתי בעיות עיקריות. ראשית, אם תחפשו ברשת האינטרנט על יבלות מולוסקום תמונות, תוכלו לראות בקלות שמדובר בתופעה לא נאה מבחינה אסתטית. כאשר היבלות מופיעות על אזורים חשופים הן גורמות לעיתים למבוכה ולהסתרה, וגם אם מדובר באזור שאינו חשוף לעיני אחרים, מתעוררת תחושה לא נעימה לגבי מראה הגוף. למרבה הצער היבלות גם נוטות להישאר לזמן ארוך, במרבית המקרים, ואפילו נוטות לגדול. כך, יבלות שהחלו בגודל זעיר למדי וכמעט לא מובחן, הופכות עם הזמן לגדולות יותר ובהחלט ניכרות לעין. במקרים כאלו, עקב גודלן הן גם עלולות להשאיר צלקות אחרי היעלמותן בסופו של דבר, כלומר לפגום באסתטיקת העור לטווח ארוך ביותר.

הבעיה הנוספת, שאינה פחות מטרידה, קשורה לאי הנוחות הפיזית. בתחילת הדרך היבלות לא תמיד מגרדות או מעיקות במיוחד, אבל ככל שהזמן עובר עשויים להופיע גירודים מעיקים מאוד. וגם אם הילד או המבוגר מסתדר, פחות או יותר, עם הגירודים, יש לזכור שנגיף הפוקס שאחראי למולוסקום הינו מדבק מאוד, ובהחלט עשוי לעבור לילדים אחרים בגן ובבית הספר, וכאמור גם למבוגרים.

על כן, ראוי לקחת אחריות אישית וחברתית ולגשת לאבחון אצל רופא המשפחה, רופא הילדים או אצל רופא עור. במקרים רבים יוכל הרופא לאבחן במהירות ובמפגש אחד יבלות ויראליות מולוסקום, ובמקרים אחרים אולי יידרשו בדיקה נוספות – גם הן פשוטות. הבשורות הטובות הן שיש טיפול אפקטיבי עבור יבלות מולוסקום, לרוב הסרה כירורגית שלהן באמצעות קורטה, מעין כלי ניתוחי בצורת כפית, כאשר לא נדרש יותר מאלחוש מקומי או טשטוש. בנוסף, יש טיפולים אחרים לרבות טיפול בלייזר שאינו כואב ובעל אפקטיביות גבוהה, המבוצע במכון שער לבריאות האישה והגבר.

יבלות מולוסקום

לא להיבהל – להיבדק!

אם חיפשתם ומצאתם באינטרנט עבור יבלות מולוסקום תמונות, ואולי נבהלתם מהמראה שלהן, אתם יכולים להיות רגועים יותר. המחלה אינה מסוכנת לבריאות ילדים או מבוגרים, ואין תמיכה מחקרית לכך שהן מגדילות את הסיכון למחלת הסרטן. מצד שני, חשוב כאמור לאבחן ולטפל כדי להימנע מאי הנעימות הפיזית והאסתטית וכדי להמעיט למינימום את ההדבקה של אחרים. במכון שער לבריאות האישה והגבר ניתן לקבל טיפול יעיל ומדויק לנגעי המחלה באמצעות טכנולוגיית הלייזר, תחת הרדמה מקומית בספריי וללא השארת צלקות. לפרטים נוספים בנושא ולקביעת תור, הנכם מוזמנים להתקשר לטלפון 03-6956867.

השאר תגובה

*