זיהום בנגיף הפפילומה האנושי [HPV] יתכן עוד לפני המגע המיני הראשון

במחקר שהתפרסם ב – American Journal of Obstetrics and Gynecology
Volume 200, Issue 5, May 2009, Pages 487.e1-487.e5
בדקו החוקרים מוינה שבאוסטריה את ההמצאות ואת המהלך הטבעי של זיהום בנגיף הפפילומה האנושי  (HPV) באיזורי אברי המין ופי הטבעת [אנוגניטלי] בילדות לפני המגע המיני הראשון.

במחקר נלקחו דגימות לבדיקת PCR מהאיזורים הנ"ל ב- 110 ילדות בגילאים 15-4 שנים, אשר הופנו לבדיקה בשל בעיות גניקולוגיות שונות. בהמשך נלקחה דגימה נוספת שנה לאחר לקיחת הדגימה הראשונה.
במחקר נמצא שאצל 4 ילדות [4%] נמצאו זנים ברמת סיכון נמוכה לפתח ממאירות [    Low-risk HPV ] ואצל 15 ילדות [14%] נמצאו זנים ברמת סיכון גבוהה לפתח ממאירות  [High-risk HPV] . אצל 2 ילדות בנוסף גם נמצאו יבלות [קונדילומה]. לאחר שנה רק אצל 2 ילדות נמצאו זנים בסיכון הגבוה ואצל ילדה אחת נעלמו הזנים בסיכון הגבוה אך נמצאו זנים מהסיכון הנמוך.
מסקנת החוקרים הייתה כי זיהומים תת-קליניים בזני HPV שונים הם שכיחים גם בקרב בנות, שלא עברו התעללות מינית, גם לפני קיום מגע מיני ראשון. עוד הסיקו החוקרים כי העובדה שהנגיף נמצא גם לאחר שנה עשויה להוות בסיס להתפתחות מחלות הקשורות בנגיף הפפילומה מאוחר יותר  בהמשך החיים.
[הערה שלי] אין עדיין הסבר לממצאים אלו ויתכן שהם משקפים הדבקות בנגיפים שלא בדרך מינית כמו ע"י לבישת תחתונים מזוהמים או שימוש במגבות מזוהמות בנגיף. אפשרות נוספת היא הדבקות ממכשירים מזוהמים כמו מכשור גניקולוגי, מכשירי הורדת שיער הבאים במגע עם העור ומכשור לגרימת הנאה מינית כמו ויברטורים. מנסיוני כבר טיפלתי בילדות שנדבקו מהמכשירים הנ"ל, ללא מגע מיני בעברן או התעללות מינית.
כל הזכויות שמורות © לד"ר שרגא וקסלר ול-"שער" – מכון לבריאות האישה.
אין להעתיק, לשכפל, לצלם, להקליט, לתרגם, לאחסן במאגר מידע או להפיץ את המידע
באתר זה או קטעים ממנו בשום צורה ובשום אמצעי,
אלקטרוני, אופטי או מכני (לרבות צילום והקלטה) ללא אישור של מפעיל האתר.
לבקשת אישור 052.2453662 shraga@genicolog.net
http://a3101-tmp.s48.upress.link
מכון "שער" 03.6956867 ימים א'-ה' משעה 09:00
מכון לטיפול בלייזר בקונדילומה ובמחלות מין לנשים ולגברים
ניתוחים פלסטים גינקולוגיים ואנדוסקופיים